logo_image_3.png
  facebookpage  facebookgroup    instagram     twitter     viber     Youtube     email     email     phone    map   map    map                    Πείτε μας τον προβληματισμό σας ή αναδείξτε ένα θέμα στο   

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΝΩΣΕΩΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ

(Π.ΟΜ.ΕΝ.Σ.)

 Το Διοικητικό Συμβούλιο και η Εκτελεστική Γραμματεία, που εκλέχθηκαν από το 4ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ των Αντιπροσώπων, της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Στρατιωτικών (Π.ΟΜ.ΕΝ.Σ.), όπως συγκροτήθηκε κατόπιν των αρχαιρεσιών της 8ης Μαρτίου 2020.   

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

  1. Πρόεδρος: Δημήτριος Ρώτας
  2. Αντιπρόεδρος: Βασίλειος Λάμπρου
  3. Γενικός Γραμματέας: Γεώργιος Θεοδώρου
  4. Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας: Γεώργιος Παπαθανασίου
  5. Οργανωτικός Γραμματέας: Ηλίας Κολλύρης
  6. Αναπληρωτής Οργανωτικός Γραμματέας: Απόστολος Λεμονιάς
  7. Αναπληρωτής Οργανωτικός Γραμματέας: Ευάγγελος Κατσούδας
  8. Αναπληρωτής Οργανωτικός Γραμματέας: Αθανάσιος Κόλτσης
  9. Ταμίας: Χρήστος Μασάνης
  10. Αναπληρωτής Ταμίας: Χρήστος Σουρέλης
  11. Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων: Γεώργιος Ζγαρδανάς
  12. Γραμματέας Ισότητας Φύλων: Αικατερίνη Κιουρτσίδου 

 

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΙΕΣ

 

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

  1. Αντιπρόεδρος Επικοινωνίας: Νικόλαος Ασφής
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Επικοινωνίας: Αντώνιος Καρτσωνάκης
  3. Γραμματέας Δημοσίων Σχέσεων: Αγγελική Κακαρίκου
  4. Γραμματέας Επικοινωνίας: Ελευθέριος Μπουρδανιώτης
  5. Γραμματέας Ενημέρωσης: Αθανάσιος Σαρρής

 

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

  1. Αντιπρόεδρος Διοικητικών Θεμάτων και Προσωπικού: Θεόδωρος Κουτσίδης
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Διοικητικών Θεμάτων και Προσωπικού Γραμματέας Παραγωγικών Σχολών ΑΣΕΙ: Ευάγγελος Καραγεωργίου
  3. Γραμματέας Παραγωγικών Σχολών ΑΣΣΥ: Δημήτριος Γκούγκλιας
  4. Γραμματέας Θεμάτων ΕΜΘ: Παναγιώτης Τζανετόπουλος
  5. Αναπληρωτής Γραμματέας Θεμάτων ΕΜΘ: Χρήστος Καρανάσιος
  6. Γραμματέας Θεμάτων ΕΠ.ΟΠ: Νικόλαος Αντωνόπουλος

 

ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

  1. Αντιπρόεδρος Μέριμνας Προσωπικού: Νικόλαος Παναγιωτίδης
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Μέριμνας Προσωπικού: Πολυδεύκης Ιωάννου
  3. Γραμματέας Θεμάτων Μέριμνας: Νικόλαος Ζησόπουλος
  4. Γραμματέας Θεμάτων Προσωπικού: Γεώργιος Μπέκας

     

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

  1. Αντιπρόεδρος Οικονομικών και Νομικών Θεμάτων: Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου
  2. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Οικονομικών Θεμάτων: Γεώργιος Αποστόλου
  3. Αναπληρωτής Αντιπρόεδρος Νομικών Θεμάτων: Ευθύμιος Φασούλας
  4. Γραμματέας Οικονομικών και Νομικών Θεμάτων: Σπυρίδων Κυριακόπουλος

 

ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

  1. Πρόεδρος Δημήτριος Ρώτας
  2. Αντιπρόεδρος Βασίλειος Λάμπρου
  3. Γενικός Γραμματέας Γεώργιος Θεοδώρου
  4. Οργανωτικός Γραμματέας του Δ.Σ Ηλίας Κολλύρης
  5. Αντιπρόεδρος Οικονομικών & Νομικών θεμάτων Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου

 

ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  1. Μάντης Διαμαντής ως Πρόεδρος
  2. Μακράκης Αθανάσιος
  3. Παπαβασιλείου Ευάγγελος
  4. Φιλιππακόπουλος Παναγιώτης
  5. Χαραλαμπέλης Ευστράτιος
  6. Χατζόπουλος Γεώργιος ως μέλη

 

Γενικός Συντονιστής Πρωτοβαθμίων Ενώσεων: Κωνσταντίνος Νιώρας

Πρόεδρος Συμβουλευτικής Επιτροπής ΕΦΚΑ για τις ΕΔ και ΣΑ: Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου

Αναπληρωτής Πρόεδρος Συμβουλευτικής Επιτροπής ΕΦΚΑ για τις ΕΔ και ΣΑ: Ιωάννης Σπαράγγης

 

 

provlimatismoszip

Πείτε μας τον προβληματισμό σας ή αναδείξτε ένα θέμα.

Συμπληρώστε την φόρμα επικοινωνίας ή αποστείλετε email στο

Η συμβολή όλων των συναδέλφων απαραίτητη 

 

xeriazip

Γίνετε μέλος στην Ένωση της Περιφερειακής Ενότητας που υπηρετείτε, δυναμώνοντας τη φωνή της Ομοσπονδίας

 

Εγγραφείτε στο Newsletter μας, ώστε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις από την ΠΟΜΕΝΣ
Όροι και Προϋποθέσεις
Για επιβεβαίωση ελέγξτε τα εισερχόμενα (ή ανεπιθύμητα) μηνύματά σας